MY 2019 BEAUTY FAVOURITES / KOSMETYCZNI ULUBIEŃCY 2019

 

First post of 2020 couldn’t have been anything else other than my yearly favourites. I have a few products to share with you that I absolutely loved in 2019 and will repurchase in the future. I hope you find this post useful and if you have a chance try these products out yourself.

***

Pierwszym postem w 2020 roku nie mogło być nic innego jak ulubieńcy roku. Chcę podzielić się z Wami kilkoma produktami, które mi bardzo zaimponowały w 2019 i na pewno kupię je ponownie w przyszłości. Mam nadzieję, że ten post będzie przydatny i zachęcam Was to przetestowania tych produktów, jeśli macie taką okazję.

 

 

20190224_165515

 

Tisane lip balm in a jar

The best lip balm I have tried so far. It is thick but becomes creamier after contact with the warmth of fingers. Sent of it is very pleasant, my boyfriend claims it smells like vanilla so maybe it does. You HAVE to try it.

***

Tisane balsam do ust w słoiczku

Najlepszy balsam do ust jaki do tej pory używałam. Ma dość gęstą konsystencję, ale staje się bardziej kremowy po kontakcie z ciepłem palców. Zapach jest przyjemny, według mojego chłopaka pachnie wanilią, może i tak. Musicie go przetestować.

 

 

20191004_120415

 

Pretti Honey & Berry lip sleeping mask

This mask has a very thick and slightly sticky texture. It smells amazing so using it is very pleasurable. The lip mask and Tisane lipbalm saved my lips in the cold and wind previous year. It is simply great. I like to apply a thick layer of it and in the morning my lips are feeling nice and soft.

***

Pretti Honey & Berry maseczka do ust na noc

Ta maseczka ma bardzo gęstą i troszkę lepką konsystencję. Pachnie super co sprawia, że używanie jej jest bardzo przyjemne. To co ratowało moje usta w poprzednim roku w zimne oraz wietrzne dni to właśnie ta maseczka w połączeniu z balsamem Tisane. Maseczka na noc od Pretti jest naprawdę świetna. Lubię nakładać jej grubą warstwę a rano moje usta są przyjemnie gładkie.

 

 

20200106_141336

 

Maybelline Fit Me matte + poreless Normal to oily skin in the shade 110

This foundation does not keep my face matt for the whole day but I haven’t found one yet that would. It is good for everyday use, because it doesn’t look heavy and has medium coverage. The colour that I use the majority of the year is 110 and in the summer it’s 105, which is darker than 110, so test them out in a store. I will definitely come back to it.

***

Podkład do twarzy Maybelline Fit Me matte + poreless Normal to oily skin w kolorze 110

Ten podkład nie matowi mojej twarzy na cały dzień, ale nie spotkałam jeszcze takiego, który by to robił. Jest on odpowiedni na co dzień, ponieważ nie wygląda on ciężko oraz daje średnie krycie. Kolor, którego używam przez większą część roku to 110 a w lato używam koloru 105, który jest ciemniejszy niż 110, także trzeba przetestować odcienie w sklepie. Polecam kupić ten podkład na promocji, ponieważ można go dostać z ok. 15 zł. Na pewno będę do niego wracała.

 

 

DSCF0791

DSCF0794

 

 

Golden Rose strobing highlighter palette – baked highlighter trio for the face

The colors might look intimidating but blended in look really good on the face. I also like to use them as eyeshadows, either applied with a finger or a brush.

***

Golden Rose strobing highlighter palette – paleta trzech wypiekanych roźswietlaczy do twarzy

Kolory roźswietlaczy mogą na początku wydawać się za mocne jednak dobrze rozprowadzone wyglądają bardzo ładnie na twarzy. Ja używam ich również jako cienie, które nakładam albo palcem, albo pędzlem.

 

 

20200106_141358

 

Bielenda botanic formula moisturising face cream with hemp oil and saffron

The best face cream I have used so far. The fact that I used up completely one pot and bought another one confirms it. Container of the product is a heavy, glass jar which makes it look more luxurious. It does not encourage to travel with it, but I do it anyway. This cream has a very pleasant sent and relatively thick texture, but it does not feel too heavy on the skin. It works well as an everyday face cream also underneath makeup.

***

Bielenda botanic nawilżający krem do twarzy z olejem z konopi oraz szafranem

Najlepszy krem do twarzy jakiego jak dotąd używałam. Na potwierdzenie tego muszę zaznaczyć, że zużyłam już jedno opakowanie do końca i właśnie kupiłam następne. Krem zamknięty jest w szklanym, ciężkim słoiczku, co wygląda bardzo luksusowo. Nie sprzyja to podróżowaniu z tym produktem, ale i tak to robię. Ma bardzo przyjemny zapach oraz w miarę gęstą konsystencję, jednak nie obciąża on skóry. Sprawdza się jako krem na co dzień również pod makijażem.

 

 

20200106_141313

 

Kruidvat originals tea tree oil

Since discovering this product, I cannot imagine not having it anymore. As soon as I see or feel a blemish forming on my face, I use the tea tree. It works best when I apply it on my skin before going to bed, sometimes it is quite a thick layer of oil. The next day, in most cases, the blemish does not appear. When it comes to the scent it is herbal and I like it but it is not going to be everyone’s taste.

***

Kruidcat originals olejek z drzewa herbacianego

Odkąd odkryłam ten produkt nie wyobrażam sobie, żeby zabrakło go w mojej kosmetyczce. Jak tylko czuję lub widzę, że na mojej twarzy pojawia się jak wyprysk to od razu stosuję olejek z drzewa herbacianego. Najlepiej działa on, kiedy nakładam go na twarz tuż przed spaniem, czasami jest to dość gruba warstwa. Następnego dnia, w większości przypadków, na twarzy nie pojawia się niedoskonałość. Jeśli chodzi o zapach jest on typowo ziołowy, ja go bardzo lubię, ale nie wszystkim przypadnie on do gustu.

 

 

Please check out my video about my beauty favourites and a few random bits.

Zapraszam do obejrzenia mojego filmiku o ulubieńcach kosmetycznych oraz kilku lifestylowych.

 

 

– Call me a Dreamer

4 thoughts on “MY 2019 BEAUTY FAVOURITES / KOSMETYCZNI ULUBIEŃCY 2019

  1. Nie tylko dla Ciebie krem Bielendy “jest najlepszym który używałaś”. Wiele klientek naszej drogerii po pierwszym zakupie decydowało się na ponowny 🙂 Czasami stany magazynowe dobijały do niskiego poziomu, takim stał się hitem.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s